" /> Erkeklerde Dalgalı Saçların Bakımı Nasıl Olmalı ? – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Erkeklerde Dalgalı Saçların Bakımı Nasıl Olmalı ?

Paylaş
 

Dalgalı saçlar normalde bayanlar da en çok sevilen saç şeklidir. Bakımı çok zordur. Ancak kadınlar bakıma çok düşkün oldukları için onlar için problem olmamaktadır. Ancak erkekler için dalgalı saç modelleri çok da sevilen bir saç şekli değildir. Bakımı çok zordur. Erkeklerde dalgalı saç büyük sıkıntıdır. Dalgalı saçlara sahip erkekler sürekli saçlarını ıslatmak zorunda kalırlar. Islatılan saç kuruduğu zamanda dağınık ve yumuk yumuk olmaktadır. Bu yüzden dalgalı saçlı erkekler sürekli jöle kullanırlar. Kullanılan jöle saça zarar verir. Saç dibine zarar verir. Jöleli saçla sürekli de yıkanmaya ihtiyaç duyduğu için saçlar fazlaca yıpranmaktadır. Bunun için dalgalı saçları hafta da üç kez yıkanması yeterli olacaktır.

Dalgalı saça sahip erkekler bazen saçlarını uzatmak isterler. Dalgalı saçlarda kırık çok fazla olmaktadır. Bu yüzden saç uzatılmak istenilirse sürekli kuaförde kırıklar alınmalıdır. Saç bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Dalgalı saçlarda kepeklenme ve yağlanma sorunu sıkça olmaktadır. Saç kepeklenmesine karşı da saçlarınızı saç bakım losyonlarını uygulayınız. Düzenli olarak saç bakım kremleri kullanınız. Saçta ki yağlanmalara karşı da sürekli losyon kullanınız. Eğer saçlarınız kuru ise saç diplerinizi sürekli nemli tutunuz. Bunun içinde saç kremleri kullanınız. Saçlarınız dalgalı ve siz bu durumdan rahatsız iseniz saçlarınızın düzgün olması için kullandığınız saç kremleri ve jöle yerine saçlarınızı saç düzleştirici si ile düzleştir iniz. Saç düzleştiricisi jöle ve kremlere oranla daha sağlıklı olup saça daha az zarar verir.

Bu yazı 3881 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun