" /> Erkekler Meme Kanseri Olur mu? – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Erkekler Meme Kanseri Olur mu?

Paylaş
 

Erkekler Meme Kanseri Olur mu?

                Her ne kadar meme kanseri dediğimiz de, akla bayanlar gelse de, erkekler de meme kanseri teşhisi koyulabilmesi mümkündür. Erkekler de çok düşük bir olasılık da olsa, meme kanseri görülme imkânı bulunmaktadır diyen BÜLENT Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Güldeniz Karadeniz Çakmak, konu hakkında bazı açıklamalar yaptı.

Yapılan araştırmalarda, Doç. Dr. Çakmak, erkeklerin, ben erkeğim, meme kanseri yaşama ihtimalim yok tarzında düşüncelerin yanlış olduğunu ve erkeklerinde bu konuda dikkatli olması gerektiğini belirtti. Yani, kadınların yanı sıra, erkeklerde meme kanseri riski taşıdığını sözlerine ekleyerek, erkeklerinde dikkatli olması gerektiğinin altını çizdi.

Kadınlara özgü bir hastalık değil 

                Biz insanlar olarak, bazı durumlarda yanlış düşüncelere kapılabilmekteyiz. Elbette ki her ne kadar meme kanserinin kadınlara özgü bir hastalık olduğu düşüncesi yaygın olsa da, erkeklerde de nadir de olsa meme kanseri belirtileri ve hastalığı görebilmek mümkün oluyor. Pek çok farklı belirtiler ile ortaya çıkan meme kanseri hakkında Doç Dr. Çakmak şu sözleri de ekledi.

En çok görülen belirtileri arasında, meme dokusunda bulunan kitlelerdir. Eğer ki meme bölgesinde bir kitle şüphesi ortaya çıkarsa ve hissederseniz, hiç ertelemeden bir uzmana görünmeniz gerekiyor. Her ne kadar erkeklerde düşük bir risk olsa da, meme kanseri belirtileri taşıyor olabilirsiniz. Dolayısı ile erkeklerinde bu konuda dikkatli olmasının altını çizen Doç. Dr. Çakmak, çekimser olmadan, bu evrede erken teşhisin önemli olduğu düşüncesi ile sağlık kuruluşlarına ziyaret gerçekleştirmeniz gerektiğini bildirdi.

Erkekler Meme Kanseri Olur mu?

Bu yazı 1406 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun