" /> Erkekler için Yüz Şekline Göre Saç Modelleri – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Erkekler için Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Paylaş
 

Erkekler için Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Erkeklerin en çok göze çarpan bölgesi ve kadınları etkilemek açısından da önem taşıdığı düşünülürse saçları, saç model ve kesimleridir. Uzun süredir saç modelinizi değiştirmediyseniz yada saç modeliniz içinize sinmiyor sizin için doğru bir kesim olduğunu düşünmüyorsanız mutlaka yazımıza göz atın.

Saç modelinizin sizi ön plana çıkarması için yüzünüze, boyunuza göre bir seçim yapmalısınız. Her model her erkekte iyi görünmez. Bu nedenle kendinizi, saç tipinizi iyi tanıyarak en ideal modelde karar kılmalısınız.

Bir erkekte saç modelini en iyi gösteren yüz şekli, alın genişliği gibi detaylardır. Eğer oval yüz hatlarına sahip bir erkekseniz yüzünüz yumurtayı andıran bir şekilde olduğu için tüm saç modelleri size gidecektir. Elmas yüz dediğimiz geniş elmacık kemikli, çene ve alınların eşiy boyda olduğu yüz hattına sahipseniz kahküllü modeller size çok yakışacaktır. Ayrıca uzun favoriler, sakal gibi detaylar bu yüz tipi için uygundur. Bu kişilerin kaçınması gereken modeller ise üst kısmın uzun yanların kısa olduğu modellerdir.

Sivri çene, dar elmacık kemiklerin öne çıktığı üçgen yüzlü erkekler için çene yapısını dengeleyecek saç modelleri önemlidir. Özellikle yan ve üst kısımlarda hacimli olan kısa saç kesimleri bu tür yüz hatlarınsa sahip olanlar için idealdir. Ancak gözlerin çenenizde olmasını sağlayacak uzun saç modellerinden kaçınmalısınız.

Yüzünün tüm bölümleri eşit boyda olan kare yüzlüler ise hatlarını yumuşatıp yuvarlak gösterecek saç modellerini kullanmalılar. Kısa, dalgalı, kıvırcık saçlar bu kişilerde çok iyi durmaktadır. Üstü uzun yanları kısa saç modelleri yine bu kişiler için idealdir. Yüzleri belirgin bir şekilde uzun olan dikdörtgen yüzlüler ise yan kısımları kısaltarak alınlarını kapatan modeller kullanmalı. Ayrıca favori bırakmak bu kişilere yakışırken üst kısımları hacimli saçlar yakışmamaktadır.

Bu yazı 8687 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun