" /> Erkekler için Lazer Epilasyon Yöntemleri – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Erkekler için Lazer Epilasyon Yöntemleri

Paylaş
 

Erkekler için Lazer Epilasyon Yöntemleri

Erkeklerde tüylenme çok göze çarpmayan bir durum olsa da bazı kişilerde sağlık sorunları nedeniyle bazı kişilerde de genetik olarak aşırı derecede tüylenme olabiliyor. Bakımlı olmak adına yada aşırı tüylenmeyi önlemek adına lazer epilasyon yöntemleri erkekler için de kullanılıyor.

İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak istiyorsanız en etkin yöntemlerden birisi lazer epilasyon olmaktadır. Kıl yapınız ve miktarınıza göre değişmekle birlikte lazer epilasyonda sonuç genellikle 6-10 seans arasında alınmakta ve %80 oranında kalıcılık sağlamaktadır.

Lazer epilasyonda dikkat etmeniz gerekenler
Bu teknikle tüylerden kurtulmada başta da söylediğimiz gibi kıl yapısı, rengi ve ten rengi etkili olmaktadır. Hatta esmer beylerde bazen epilasyon hiç yapılamamaktadır. Açık renklilerde daha iyi sonuç alınırken koyu tenli olanlarda daha zor alınabiliyor.

Bununla beraber kıl üretimi erkek vücudundan hormonlardan dolayı daha hızlı olmaktadır. Epilasyon sürecinde doktor tarafından kıl üretme hızınız konusunda bilgi almanız yerinde olacaktır. Erkekler genel olarak sırt, sakal üsü, ense, omuz bölgelerine epilasyon yaptırmaktadır.

Epilasyona başlamadan önce ve başladıktan sonra bitene kadar güneş ışınlarına maruz kalmaktan uzak durmalısınız. Bu nedenle sonbahar ve kış ayları lazer epilasyon için daha yerinde olacaktır. Eğer epilasyon sonrası güneşe çıkmanız gerekirse mutlaka güneş koruyucu kullanmalısınız. Bunlara dikkat etmediğinizde tüylerinizden kurtulmaya çalışırken cilt lekeleriyle baş başa kalırsınız. Ayrıca birçok yer lazer epilasyon yapmasına rağmen çok az yer güvenli cihazlar kullanmaktadır. Bu noktada piyasada bilinen en kaliteli cihazlardan biri Alexandrite cihazıdır. Uygulama merkezi seçiminize itina göstermeli ve güvenilir bir yer aramalısınız.

Bu yazı 1647 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun