" /> Erkekler İçin Karın Kası Diyeti – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Erkekler İçin Karın Kası Diyeti

Paylaş
 

Erkekler İçin Karın Kası Diyeti

Erkekler için karın kaslarının baklava olarak tabir edilen belirginlikte olması cazibeleri açısından önemlidir. Bu bölgeyi fit bir hale getirmek için spor programının yanı sıra yağlardan kurtulmak adına iyi bir beslenme programı da uygulanmalıdır.

Karın bölgenizdeki yağlardan arınmanız adına yediğiniz besinlerin zamanı, miktarı ve içeriğine itina göstermeniz gerekiyor. Karın kaslarını beğendiğiniz kişilere bunu nasıl yaptıklarını sorduğunuzda size düzenli bir diyet programı uyguladıklarını söyleyeceklerdir.

Karın kası geliştirmek için bir diğer önemli noktada gün içinde aldığınız kalori miktarıdır. Bu nedenle alacağınız maksimum kalori miktarını netleştirmelisiniz. Ağır spor yapacağınız günlerde daha fazla kalori alıp spor yapmayacağınız günlerde daha az kalori almalısınız. Bu konularda bir uzmandan yardım alarak neler yemeniz gerektiği konusunu belirlemelisiniz.

Kas gelişimi için proteinlerin olmazsa olmaz olduğunu hepimiz biliyoruz. Karın kası içinde durum farklı değil. Gerek metabolizma hızınızı artırmak gerekse kas geliştirmek için protein alımınıza önem vermelisiniz. Doğru miktarda ve düzenli olarak protein almaya özen göstermelisiniz. Proteinle beraber karbonhidrat alımıda etkilidir. Çok az miktarda karbonhidrat aldığınızda enerjiniz düşeceği gibi açlık hissinizde artar. Bu nedenle ağır antrenman yaptığınız günlerde karbonhidrat tüketiminiz az olmamalı. Haftada 1-2 gün karbonhidrat alımını artırıp vücudunuzu şaşırtmanız olumlu etki yapacaktır.

Her ne kadar karın bölgenizdeki yağlardan kurtulmanız gerekse de aynı zamanda faydalı yağ asitlerini de almanız gerekiyor. Karın kası diyeti için zeytin, fındık, keten yağları bu anlamda etkilidir. Bunlarla beraber günlük yeterli su almak, uyumak, dinlenmek diğer etkenler arasındadır. Beslenmenizi doğru şekilde düzenleyip antrenmanlara devam ederek hayalinizdeki karın kaslarına ulaşabilirsiniz!

Bu yazı 1984 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun