" /> Erkek Vücut Bakımı – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Erkek Vücut Bakımı

Paylaş
 

Erkek Vücut Bakımı

                Vücut bakımı bugüne kadar hep bayanlara atfedilen bir işlemdi. Ancak günümüzde görüyoruz ki erkekler de vücut bakımlarına dikkat ediyor, ciltlerinin yaşlanmasını geciktirmeye özen gösteriyorlar. Peki, erkek vücut bakımı nasıl yapılmalıdır? Doğru vücut bakımı için gerekenler nelerdir?

Cildiniz İçin

                Birçok insanın bildiği peeling yöntemi erkeklere de uygulanmaktadır. Özellikle traştan sonra krem sürülmesi gözeneklerin açılması ve derinin hava almasını büyük ölçüde sağlamaktadır. Fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken bir husus var. Alkollü, naneli, mentollu ve bu tür kremler, losyonlar traş sonrasında kullanılmamalıdır. Daha çok peeling ürünleri ve alkolsüz ürünler kullanılmalıdır. Sivilce problemi yaşamak isteyenler için ise pişik kremi kullanmaları öneriliyor.

Nemlendirme Çok Önemli

                Cildin yaşlanması ve parlaklığını yitirmesinin en büyük sebebi gözeneklerin tıkanması ve hava alamamasıdır. Şayet cildinizi nemlendirirseniz gözenekleriniz açılır, içeriye hava girer. Başka bir yöntemden bahsetmemiz gerekirse peelingi söyleyebiliriz. Peeling işlemi ile birlikte derinizdeki ölü hücreler temizlenir ve böylece yine gözenekleriniz açılmış, hava alıyor olur. Nemlendirme ve peeling bayanlar için ne kadar önemliyse erkek vücut bakımı için de öyledir.

Botoks Uygulaması

                Erkeklerin gün içerisinde yaşadığı yoğun stres cildin ekstra zarar görmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı, avuç içi, ayak altı gibi çok terleyen ve çok gerilen bölgelere botoks uygulaması yapılabilir. Bu sayede cildiniz genç kalacaktır. Yapılan diğer işlemler (peeling, nemlendirme) ile birlikte parlak bir cilde sahip olabileceksiniz.

Erkek Vücut Bakımı

 

Bu yazı 1361 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun