" /> Erkek Uzun Saç Modelleri – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Erkek Uzun Saç Modelleri

Paylaş
 

Bir dönem adeta uzun saçlı erkeklerin lale devriydi. Kadınlar uzun saçlı erkeklere bayılıyor, saç uzatmak gayet doğal karşılanıyordu. Fakat bu süre çok uzun sürmedi bir süre sonra yeniden yadırganmaya ve yakıştırılmamaya başlandı. Neyse ki bu dönem geride kaldı da artık erkekler saç ve sakallarına özgürce kendi dilediklerince şekil verebiliyorlar. Fakat öncelikle bir gerçeği ortaya koymak gerekiyor. Uzun saç her erkeğe yakışıyor denemez. Bazı erkeklerde uzun saç hem karizmatik, hem de çekici bir duruş sağlasa da bazı erkeklerde “erkekler saçının uzatmasın ya” dedirtecek kadar kötü durabiliyor.

Bu yıl erkek uzun saç modellerinde ciddi bir çeşitlilik var. Geçmiş dönemlerden hatırlanacağı üzere sadece dümdüz başıboş uzatılan o saçlar artık kesinlikle yok. Erkeklerde en az kadınlar kadar saçları konusunda bakımlı ve bunun yanı sıra farklı modellere ve denemelere açık. Hatta uzattıkları saçlarına balyaj ve renk attırabilecek kadar cesurlar.
Şunu belirtmek gerekir ki bakımlı uzun saçlar erkeklere daima farklı bir hava katıyor. Özellikle saç uzunluğu omuzlarda olan modeller daha yaygın. Kullanışlı olması da en çok tercih edilme nedenlerinden bir tanesi. Erkekler için dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan bir tanesi kesinlikle yüz tiplerine uygun saç modeli seçmek olmalıdır. Kadınların en sık düştükleri hatalardan bir tanesi olan beğendikleri saçı hemen kendilerine uygulama arzusundan kesinlikle uzak durmalıdırlar. Çünkü erkekler için uzun saç daha kritik bir durum. Bu da modeli önemli kılıyor. Aşırı kıvırcık saçların kesinlikle omuzların aşağısında olması gerekirken, hafif dalgalı saçlar için omuz hizası çok daha uygun olacaktır. Saçlarda ki dalgaların uçuşmaları hem önden hem de arkadan rahatlıkla görülebilmeli. Göz önüne düşen dalgalı perçemlerse çekiciliği tamamlayacaktır.

Bu yazı 4047 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun