" /> Erkek Şalvar Pantolon Modelleri – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Erkek Şalvar Pantolon Modelleri

Paylaş
 

Erkek Şalvar Pantolon Modelleri

Şalvar pantolon çok eski insanlardan beri kullanılan bir pantolon tipidir. Her yöreye ve kültüre göre şekil almaktadır. Şalvar pantolonun hem bayan modelleri hem de erkek modelleri vardır. Erkek modelleri kadınlara göre daha dar ve paçaları biraz farklı olmaktadır. Şalvar Türkiye de kimi yörede farklı anlamlar içermektedir. Ege bölgesinde yiğitlik ve mertliği ifade ederken diğer bazı bölgelerde bolluk ve bereketi ifade etmektedir.Çoğunluk olarak amaç erkek şalvar pantolon modellerinde rahatlık ve daha heybetli bir duruş sergilemektir.

Erkek şalvar pantolon modelleri çoğunluk olarak köylerde ve kültürünü hala ayakta tutan yörelerde, bazı durumlarda da eskiyi anma adına tören ve merasimlerde kullanılmaktadır. Ancak erkek şalvar pantolon modelleri son birkaç yıldır artık daha modernize edilip günümüzde de kullanılması sağlanmaktadır. Şalvar eski bir kıyafet gibi algılandığından modern şehirlerde eski haliyle kullanılmazken yeni tasarım şekliyle artık büyükşehirlerde ki erkeklerin de alternatif kıyafeti haline gelmiştir. Kimi yöreler şalvar kültürünü hala kullandığından bazı küçük şehirlerde ister yaşlı olsun ister genç olsun şalvar pantolonu kullanmaya devam etmektedir. Şalvar pantolonun yeni tasarımını yeni nesil erkek kullanıcıları beğenerek kullanmaktadır. Şekil olarak şalvar pantolon gibi gözükse de birkaç yerine dikilen dışarıdaki cepleriyle daha kullanışlı ve şık gözükmektedir.  Şalvar pantolonların birçok kumaştan türü olsa da ağırlıklı olarak kot ve daha kalın keten modelleri kullanılmaktadır. Günümüzdeki şalvar pantolonlarında kot ve keten kumaş kullanımı bu tarz pantolonu daha spor kılmakta ve kullanım olarak daha rahat özelliği olduğundan erkek kullanıcıları beğenerek satın almaktadırlar.

Bu yazı 12166 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. yakup dedi ki:

    beni Arar misiniz telefon gönderirmisiniz toptan alacam

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun