" /> Erkek Saç Dökülmesi – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Erkek Saç Dökülmesi

Paylaş
 

Erkek Saç Dökülmesi

Biz farketsekte farketmesekte saçlarımız pekçok nedene bağlı olarak hergün az yada çok dökülür. Burada yapmamız gereken dökülme nedenini tespit etmektir. Normal bir erkekte günde 200 tele kadar saç dökülmesi olağan bir durumdur ve endişe edecek birşey yoktur. Fakat daha fazla dökülmeleriniz varsa birşeyler yapmanın vakti gelmiş demektir. Erkek saç dökülmesi hususunda nedenleri sıralayalım.

 

Saçlar Neden Dökülür?

1.Stres saç dökülmesi konusunda en büyük etkenlerden biridir. Stresli olduğumuz dönemlerde saçlarımızın büyüme evresi azalırken, dinlenme evresi süresi artar. Bu da netice itibariyle saçlarımızın dökülmesine yol açar.

2.Başta kemoterapi olmak üzere kullanılan ilaçlar saç dökülmesi üzerinde etkilidir. Bunların başında  anabolik steroidler, sivilce ilaçları geliyor. İlacınızın saç dökme gibi yan etkisi olup olmadığını mutlaka doktorunuza danışarak öğrenmelisiniz.

3.Herşeyde olduğu gibi saç bakımında da beslenme çok önemlidir. Eğer A vitamini ve demir eksikliği probleminiz varsa, yetersiz besleniyorsanız saçlarınız dökülecektir.

 

Erkek saç dökülmesi kadınlara göre daha farklı olmaktadır. İlk olarak saçlarda incelme meydana gelir ve zamanla şakaklardan ve başın üst bölümünden açılmalarla kendini gösterir. Genelde testesteron hormonuna bağlı bozukluklar neden olsa da bazı durumlarda genetik faktörler ve yukarıda saydığımız dış etkenler devereye girer. Ayrıca saç dökülmesi yaşa bağlı olarakta meydana gelen bir durumdur. İlerleyen yaşlarda hücre zarımızın incelmesi ve işlevini yitirmesine bağlı olarak saç dökülmeleri artış gösterir. Erkeklerde bilhassa DHT hormonu, androjen saçı döken temel etkenlerdir.

 

Bu yazı 1959 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun