" /> Erkek Saç Bakımı – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Erkek Saç Bakımı

Paylaş
 

Erkek Saç Bakımı

Birçoğumuz sağlıklı, gür ve bakımlı saçlar için sık sık kestirmek gerektiğini duymuşuzdur. Fakat bu sık yapılan bir hatadır ve sürekli kesilen saçlar bir süre sonra uzamamaya başlar. Ayrıca her erkeğin kendine has bir saç uzunluğu vardır bu genel olarak kafa şekli ve genişliğine bağlıdır. Erkek saç bakımı için bazı şeylere dikkat etmek yeterli olacaktır.

Saçlarınızın sağlığı yediklerinizle de alakalıdır. Bunun için günlük olarak vitamin alarak saçlarınızın beslenmesini desteklemelisiniz. Dikkat etmeniz gereken bir başka nokta ise saçlarınızı çok sık taramamanız. Sadece lüzum olduğunda tarayın ve saçlarınızın kırılmaması için kaliteli bir fırça kullanın.

Saçınız için kaliteli şampuan ve bakım ürünleri kullanmalısınız. Çoğu kozmetik mağazalarda bulunan ürünler malesef kimyasal içerdiğinden zararlı olmaktadır. Doğal ve saçları yıpratmayan ürünleri tercih etmelisiniz.

 

Doğadan gelen bakım: Doğal yağlar

Erkek saç bakımı için sıcak yağ tedavisi etkili olmaktadır. Özellikle kurumuş ve yıpranmış saçlarınız varsa en etkili ürün orjinal zeytinyağı olacaktır. Önceden ısıttığınız zeytinyağını saç derinize masaj yaparak yedirip bir müddet bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Bu kürü haftada bir kere uyguladığınızda farkı göreceksiniz.

Ayrıca Hint yağı da saç bakımında etkili olmaktadır. Başka bir bakım ürünü ise badem ve kakao yağlarıdır. Bunları isterseniz direk saç derinize uygulayabilir isterseniz bir miktar şampuanınızın içine koyarak sürekli bir şekilde kullanabilirsiniz. Düzenli devam ettiğinizde saçlarınızın daha parlak ve gür olduğunu göreceksiniz.

Bu yazı 339 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun