" /> Erkek Okul İçin Saç Modelleri – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Erkek Okul İçin Saç Modelleri

Paylaş
 

Bir erkeğin muhakkak en çok vakit harcadığı zaman dilimi, saçlarını şekillendirirken geçen süredir. Özellikle de okul dönemlerinde ayna karşısında geçirilen bu süre arttıkça artar. Aslında bakıldığında erkekler için pek çok farklı saç modeli mevcuttur. Ancak okul söz konusu olduğunda çember gittikçe daralır ve kısıtlamalar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ortaokul ve liseye giden erkekler için bu kısıtlamalar zorunluluk halinde iken, üniversitede neyse ki bu kısıtlamalar ortadan kalkmaktadır. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan, karşınıza gelebilecek olan bu kısıtlamalara ve okul için uygulanabilecek saç modellerine birlikte bakalım.

Ortaokul ve lisede milli eğitimin hazırladığı saç yönetmelikleri vardır. Gerek erkekler gerekse de kızlar saçlarını şekillendirirken bu yönlendirmelere uymak durumundadırlar. Bu bağlamda erkekler saçlarını kısa tutmak zorundadır. Ancak kısa saçlarınız ile de harika modeller yaratabilirsiniz. Bunlardan ilki yanların oldukça kısa tutularak kesilmesi üstlerin ise yanlara göre biraz daha uzun bırakılmasıdır. Saçlarınızı bu şekilde kestirdikten sonra jöle yardımıyla hafif bir biçimde arkaya doğru saçlarınızı tarayarak şekil verin. İkinci olarak saçlarınızı Amerikan tıraşı adı verilen saç modeli şeklinde kestirebilirsiniz. Ardından üst kısımları çok hafif dikleştirerek jöle ile sabitleyebilirsiniz. Daha küçük yaşlardaki erkek çocukları, aynı tarzda saçlarını kestirip, ön kısımları alın bölgesine doğru düşürebilir. Fazlasıyla tercih edilen bir başka model ise, saçların kısa kestirilip, ön kısımda bulunan saçların yana doğru taranması ile oluşuyor. Son olarak ise, tüm saçı yarım parmaktan biraz daha kısa kestirerek, saçların üst bölgesini dağınık bir biçimde dikleştirip, jöle ile sabitleyerek kullanabilirsiniz.

Bu yazı 3370 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun