" /> Erkek Dağınık Saç Modelleri – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Erkek Dağınık Saç Modelleri

Paylaş
 

Hatırlar mısınız bilmem? Bir dönem erkekler arka ceplerinde mutlaka tarak taşır ve sürekli olarak saçlarının taranmış ve düz olmasına özen gösterirlerdi. Hatta saçları dağılmasın düz dursun diye jöle yada limonla desteklerlerdi. Değişen zamanla beraber artık yavaş yavaş taraklar bırakın cepte gezdirilmeyi evde bile bulundurulmamaya başlandı. Özellikle sportif, hafif asi ve bir o kadarda çekici görünmekten hoşlanan erkeklerin en çok tercih ettiği saç modelleri dağınık saç modelleri diyebiliriz. Kendi içerisinde bir ahengi ve düzeni var diyebileceğimiz dağınık saç modellerinde en çok dikkat edilmesi gereken detay doğal görünümlü olması. Öyle saatlerce üzerinde uğraşılmış görüntüsü veren modeller kesinlikle itici ve yapay görünüyor. Kolay kullanılabilir ve doğal bir görünümlü dağınık saç için kesim yaptırırken biraz asimetrik kestirmek oldukça faydalı olacaktır. Arada çok büyük uçurumların olmadığı uzunlu kısalı bir kesim ara makaslarla desteklendiğinde kendiliğinden dağınık duracak bir model halini alacaktır.

Düz yada hafif dalgalı saçlara sahip erkekler için bu modeller çok daha kolay kullanılan modellerdir. Bu nedenle bu erkekler daha şanslı diyebiliriz. Ne yazık ki kıvırcık saçlı erkeklerin dağınık görünüm verebilmesi oldukça uğraş ve zahmet vermektedir. Düz saçlı iseniz duştan çıktıktan sonra bir saç jölesi ile saçlarınızı hafifçe karıştırmanız yetecek de artacaktır bile. Fakat kıvırcık saçlı iseniz saçlarınıza dağınık saç modelini uygulayabilmek için oldukça uzatmanız gerekecek. Kısa kıvırcık saçlarda bu modeli uygulamak neredeyse imkansız diyebiliriz. Bu nedenle en azından kulak memesi hizasına kadar saçlarınızı uzatıp uygun bir model kesimi ile birlikte kıvırcık saçlı erkeklerde dağınık saç modellerini kullanabilir.

Bu yazı 2506 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun