" /> En İyi Erkek Yüz Bakımı Nasıl Yapılır – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

En İyi Erkek Yüz Bakımı Nasıl Yapılır

Paylaş
 

En İyi Erkek Yüz Bakımı Nasıl Yapılır

Her ne kadar cilt bakımları dediğimizde akla ilk bayanlar gelse de, elbette ki erkeklerde unutulmamalıdır. Biliyorsunuz ki traş sonrası yanmalar erkekleri oldukça zorlu dakikalara sürüklüyor. Bunları da göz önünde bulundurduğumuzda, erkek yüz bakımı nasıl yapılır gibi sorular sorabilmeniz mümkün olurken, erkeklerin bu konuda biraz daha çok ihtiyacı olduğu da gözlemlenebilmektedir.

Traş sonrası bakım

Traş sonrası bakıma değinmeden önce, ilk olarak, cilt yapınıza uygun traş bıçağı ve köpük kullanılması önerilir. Traşın ters olarak yapılması, kıl köklerine hasalar verebileceğinden, ileri seviyelerde iltihaplara bile yol açabilir.

Erkekler, traş olduktan sonra, yanma durumlarında, bazı yöntemler uygulayarak, yüz bakımlarını gerçekleştirebilirler. Bunlardan bazıları şunlardır.

Balın anti bakteriyel etkisi

                Yanma hissini ortadan kaldırabilmek ve anti bakteriyel özellik sunmak istiyorsanız, balı direkt olarak yüzünüze uygulayabilirsiniz. Yaklaşık olarak 15 dakika cildinizde durduktan sonra, temizlenmesi mümkündür.

Buz ile ferahlık

Yine traş sonrası En İyi erkek yüz bakımı nasıl yapılır sorularınıza, buz cevabı vermek oldukça mantıklı olacaktır. Yanma görülen bölgelere, poşete koyduğunuz buzu gezdirerek, rahatlık, ferahlık ve soğukluk hissi verebilirsiniz. Çok aşırı olarak aynı noktada tutulmaması gerektiği de bilinmelidir.

Pul pul olan ciltlerde nemlendirici

Elbette ki kuru ciltler de görülen pul pul dökülmelerde de, nemlendirici kremler öneriliyor. Ya da bunun yanı sıra, su bazlı olan meyvelerin özleri, nem kazandırmak konusunda yardımcı olacaktır. Bunlar arasında muz tercihlerinizden olabilir.

Bu yazı 1323 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun