" /> Dumbell Kullanarak Evde Triceps Yapabilirsiniz! – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Dumbell Kullanarak Evde Triceps Yapabilirsiniz!

Paylaş
 

Dumbell Kullanarak Evde Triceps Yapabilirsiniz!

Erkekler için vücut geliştirmek hobinin ötesinde bir tutkudur. Bazı erkekler zaman bulamadıkları bazı erkekler imkanları elvermediği için spor salonuna gidemeyebiliyor. Size evde triceps kasları geliştirmek konusunda öneriler hazırladık. Triceps yapmak için illa ki spor salonuna gitmenize lüzum yok. Evinizde oturduğunuz veya yattığınız yerden rahatlıkla yapabilir triceps kaslarınızı geliştirebilirsiniz. Bunun için dumbell olması yeterli.

Çift Kol ile Triceps Çalışmak
Ayakta dik bir şekilde durun. Ardından dumbell’ınızı iki eliniz ile tutarak başınızın arkasına doğru konumlandırın. Bu hareketi uygularken kollarınızı hafif kırıp dumbell’ı başınızın üstünden çıkarıp tekrar arkaya indirerek yapın.

Tek Kol ile Triceps Çalışmak
Ayakta dik bir şekilde durduktan sonra dumbell’ı sadece bir elinizle alıp başınızın arkasına doğru getirin, kolunuzu 90 derece açıyla tutup dumbell’ı başınızın üstüne çıkarıp arkaya tekrar indirin. Sağ ve sol kolla set haline bu hareketi çalışın.

Oturduğunuz Yerden Triceps Çalışın
Bu egzersiz anlaşılacağı üzere oturarak yapılmaktadır. Düzgün bir şekilde oturduktan sonra dumbell’ı iki eliniz ile kavrayarak başınızın arkasına doğru getirin. Kollar 90 derecelik açıyla dumbell başın üstüne çıkarılıp tekrar arkaya getirilerek uygulanır.

Yattığınız Yerden Triceps Çalışın
Sağlam bir yere uzandıktan sonra iki elinizede ayrı ayrı dumbell alın. Dumbell’ı başınızın üstünde tutup ardından kendinize paralel halde 90 derecelik açı yapacak şekilde yukarıya çıkarıp tekrar eski haline getirerek çalışın. Dumbell’ı başınıza çarpmamaya dikkat etmeli, kontrollü bir şekilde yapmalısınız.

Bu yazı 1348 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun