" /> Diyet Lahana Çorbası Tarifi – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Diyet Lahana Çorbası Tarifi

Paylaş
 

Diyet Lahana Çorbası Tarifi

Genel olarak, biliyorsunuz ki kalp ameliyatlarında, fazla kilo risk faktörü oluşturuyor. Bu durumda da acil kilo kaybı yaşamanız istenebilir. Sizlere lahana çorbası yardımcı olabilir. Bunun için, diyet lahana çorbası tarifi vererek, sizlere yardımcı olacağız.

Gerekli malzemeler nelerdir?

Bu çorba için gerekli malzemeler oldukça kolay bulunabilir. Bulunması gerekenler şöyledir.

  • 1 adet orta boy lahana
  • 6 adet büyük soğan
  • 1 ya da 2 adet domates
  • 2 adet yeşilbiber
  • 1 demet maydanoz

Yapılışı da oldukça kolay olan diyet lahana çorbası tarifi ise şöyledir.

Hazırlanışı

Malzemelerde verilen sebzeler, küçük küçük dilimlenmelidir. Bir tencereye atıldıktan sonra, su ilave edilir. Daha sonra ise, tatlandırmak için, tuz, et suyu tabletleri ya da biber kullanılabilir. Pişirme süresi, hızlı ateşte 10 dakika olarak bilinmektedir. 10 dakika hızlı ateşte kaynatarak, sebzeler yumuşayana kadar pişirilmesi gerekiyor.

Her acıktığınızda bu çorbadan tüketerek, açlığınızı giderebilirsiniz. Ne kadar çok yenirse, o kadar fazla kilo verildiği söylenmektedir. Fakat uzmandan bir tavsiye alarak, farklı sağlık sorunlarından kurtulabilirsiniz.

Diyet programı oluşturularak, gün içerisinde, sebze ve meyve tüketimi de sağlanması doğrudur. Aksi taktirde, beslenme bozuklukları ortaya çıkabilir.

Dikkat!

Fakat bilinmesi gerekiyor ki, bu tarif ile yapılan diyet çorbası, sizlerde fazla su kaybına neden olabiliyor. Bu durum için de günlük su tüketimi fazla olmalıdır. Aksi taktirde, halsizlik ve diğer sorunlara yol açabilir.

Diyet Lahana Çorbası Tarifi

Bu yazı 1145 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun