" /> Cinsel Sorunların Kanserde Etkisi – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Cinsel Sorunların Kanserde Etkisi

Paylaş
 

Cinsel Sorunların Kanserde Etkisi

Penis, fizyolojik olarak kalbin bir uzantısı olarak kabul edilirken, bu duruma bağlı olarak, cinsel sorunların kanserde etkili olup olmadığı araştırılıyor. Yapılan araştırmalar sonucunda ise, penis ve cinsel sorunların kanserde etkili olduğu gözlemleniyor. Penis damarlarında yaşanan her hangi bir damar problemi, genişleme ya da daralma, ilerleyen dönemlerde de kalp damarlarında etkili olabileceği gibi, risk altında olabileceğiniz ortada.

Genel olarak 50’li yaşlardan sonra erkeklerde testosteron üretimi düşmektedir. Elbette ki b düşüş doğal olarak ortaya çıkarken, bu dönemde olan erkekler, tıpkı bayanlarda olduğu gibi, menopoz dönemi olarak kabul edilebilir. Bu duruma ait olarak da kemiklerde erime ve güçsüzlük, aşırı kilo duruları, tansiyon ve düşmek bilmeyen kan yağları, ciddi anlamda kalp ve damar hastalıkları görülmesi mümkündür.

Memorial Şişli Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez’in yaptığı açıklamalara göre, testosteron düşüşlerin de, kalp hastalıklarını etkileyici bir durum meydana gelebilmektedir. Genel anlamda hastalar, cinsel hayatlarında yaşadığı güçsüz durumlarından üroloji uzmanından bir fikir alması gerekiyor. Elbette ki bir de kardiyoloji uzmanının da muayenelerini gerçekleştirmesi gerekiyor.

Penisteki sorunlar kalpte de olabilir

En başta bahsettiğimiz gibi, penis, kalbin bir uzantısı olarak kabul edilmektedir. Gayet normal olarak penis sertliği için gerekli kan akışı mümkün değil ve damarlarda daralma mevcut ise, kalp damalarında da ilerleyen zamanlarda tıkanma ve daralmalar olabilir. Bu durumda da gayet normal olarak, sertlik sorunları, kalp rahatsızlıklarının ilk belirtileri olarak sizlerin karşısına çıkabilir. Her ne kadar aktif bir cinsel hayatınız olmadığını ve sorun olmadığını düşünüyorsanız, kalp sağlınız için, sertlik problemlerinden dolayı bir sağlık kuruluşuna başvurmanız önerilir.

Cinsel Sorunların Kanserde Etkisi

Bu yazı 1223 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun