" /> Bu deneme erken boşalma riskinizi belirliyor! – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Bu deneme erken boşalma riskinizi belirliyor!

Paylaş
 

Hattat Klinik Üro-Androloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Halim Hattat “Erken Boşalmada” riskinizi kolaylıkla değerlendirebileceğiniz bir deneme hazırladı. Prof. Dr. Hattat, bu sorununuz var ise hap tedavileri, cinsel terapi egzersizleri, boşalma refleksini denetçi kasların eğitimi, penis damar ve asap sisteminin geliştirilmesi, arada bir de altta yatan ve erken boşalmaya yol açacak prostat enfeksiyonunun, hormon dengesizliğinin, idrar yolu enfeksiyonun tedavisi ile rahatlıkla çözümlendiğini belirtiyor. bu nedenle erken boşalmada en iyi çare size en yerinde tedavi!   

Genç erkeklerde en sık görülen cinsel sorunların başında erken boşalma geliyor. İlerleyen yaşla birlikte sertleşme sorununa eşlik eden erken boşalma problemleri de sık görülüyor. Erken boşalma ayrıca hastaların ayrıca de partnerlerin cinsel memnuniyet ve mutluluğunu düşürüyor. Erken boşalma hastaların %62’sinde özgüven kaybına, %21’inde ilişki problemlerine yol açıyor. Fakat cinsel problemi olan her 10 kişiden sadece biri hekime başvuruyor. Fakat erken boşalma doğrusu çiftin iki taraflı sorunu. Bir çok bayan ilişkinin başlarında partnerleriyle erken boşalma hakkında konuşmaktan kaçınıyor. Eşlerinin özgüvenini zedelemekten ya da duygularını incitmekten korkuyor. Keza çoğu, erken boşalmanın zamanla geçeceğini düşünüyor. Ama erken boşalma kadınlar için cinsel birleşmeden alınan zevki ve orgazmı azaltıyor. Bir zaman daha sonra cinsel istekte düşüş başlıyor. “Daima kendi zevkini düşünüyor, hiç benim tatminime yük vermiyor” diye düşünceler ve eşe hiddet oluşabiliyor. Erkek sorunu görmezden geliyorsa öfke, kırgınlık, hüsran hisleri artıyor. Cinsel problemler ilişki çatışmalarına dönüşüyor. İşte, bu nedenle erken boşalmanın çare edilmesi ayrıca cinsel hayat keza de çiftin ilişki kalitesi için zorunlu.  

Erken boşalma bir erkeğin birincil ilişkisinden itibaren oluşabileceği gibi, sonradan da gelişebiliyor. Özellikle genç erkeklerde birincil cinsel ilişkinin etkisi, başkaları göre ayrım edilmemek için hızlı mastürbasyon yapmayı alışılmışlık almak, performansla ilgili endişeler, suçluluk hisleri, pozitif stres ve tecrübesizlik erken boşalmayı tetikleyebiliyor. Çoğu süre, erkeğin cinsel deneyimlerinin sayısı arttıkça ve sevişmenin yapılabildiği yerinde ortamlar doğdukça, erkek boşalma refleksini kontrol etmeyi öğrenebiliyor. Fakat bir takım zamanlarda, bu refleks yoklama edilemiyor. Erkek boşalmayı geciktirmeyi istese de, bunu başaramıyor. Boşalma ayrıca psikolojik hem de fizyolojik faktörlerin birleşimiyle erken oluşuyor. Sonradan erken boşalma çoğalan kişilerde ise en manâlı risk faktörü sertleşme problemi. Keza idrar yolu enfeksiyonları veya prostat gibi ürolojik sorunlarda, tiroit problemi gibi hormonsal problemlerde ve bir takım asap sistemi kaynaklı sıkıntılarda da erken boşalma görülüyor. Uzmanlar, genetik etkenlerin de erken boşalma sorununa zemin hazırlayabileceğini belirtiyor. İşte Hattat Klinik Üro-Androloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Halim Hattat kadar hazır olan, “Erken Boşalma” riskinizi kolaylıkla test edebileceğiniz bir test: Bu sorulardan dört ya da daha fazlasına EVET cevabını veriyorsanız mutlaka bir uzmana başvurmalısınız. 

SORULAR

1. Boşalmayı geciktirmekte zorlanıyor musunuz?        
2. Boşalmanız sizin arzu ettiğinizden önce mi gerçekleşiyor?        
3. Fazla az bir uyarı ile kısa sürede boşalıyor musunuz?        
4. Cinsel birleşme öncesinde veya cinsel birleşmeden pozitif kısa bir zaman daha sonra boşalır mısınız?        
5. Ereksiyonu sağlarken veya sürdürürken zorlanıyor musunuz?        
6. Ereksiyon kalitenizde düşüş var mı?        
7. Aşağıdaki hastalıklardan biri ya da bir kaçına sahip misiniz? 
•Ürolojik sorunlar (prostat enfeksiyonu, idrar yolu enfeksiyonu, prostatın sevecen büyümesi gibi)
•Hormonsal nedenler (olağandışı hormon seviyeleri, tiroit sorunları gibi)
•Nörolojik problemler (beyin-damar hastalıkları, geçici iskemik hücum, karın bölgesi ameliyatları arkasından samimi sinir sistemi hasarı, şeker hastalığına alt sinir hasarı gibi)
•Ilaç kullanımı gerektiren psikiyatrik sorun        
8. Boşalma probleminiz sizde hayal kırıklığı, endişe ve gerginlik yaratıyor mu?        
9. Boşalma probleminiz nedeniyle eşinizin memnuniyet olmadığını düşünüyor musunuz?        
10. Boşalma probleminiz nedeniyle cinsellikten kaçındığınız oluyor mu?        
11. Stres, bunalım veya anksiyete içinde misiniz?        
12. Cinsel hayatınız derme çatma mi?        
13. Yaşadığınız cinsel sorunlar eşinizle aranızda ilişki problemlerine niçin olmaya başladı mı?        
14. Eşinizle aranızda şehvetli sorunlar var mı?        
15. Eşinizde Vajinismus, cinsel isteksizlik veya Sızı problemi gibi bir cinsel sorun var mı?        
 

Bu yazı 598 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun