" /> Bıyık Tarzları – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Bıyık Tarzları

Paylaş
 

Bıyık Tarzları

Kadınlar için bir çok saç kesimi ve modeli varken erkekler daha az alternatifle yetinmek durumundadır. Erkeklerin tarzlarını gösterdikleri şeylerin başında ise kuşkusuz bıyıkları geliyor. İlk defa bıyık bırakacak olanlar için nasıl bir tarzla başlayacakları sıkıntılı bir konudur. Size en çok yakışacak bıyık tarzları konusunda öneriler vermek istiyoruz.

 

Doğru bıyık tasarımı nasıl olmalı?

Bıyık konusunda nasıl bir model olacağına karar vermek için ilk olarak yüz profilinizi göz önünde bulundurmalısınız. Eğer büyük burunlara sahipseniz çok ince bıyıklar size yakışmayacaktır. Aynı şekilde eğer küçük burnunuz varsa gür bıyıklar hoş durmayacaktır. En doğru model yüz tipiniz, burnunuz ve çenenizle uyum sağlayacak ve önüne geçmeyecek bir tasarım olacaktır.

Burnu yüzünde öne çıkan beyler için kaytan, burma ve ressam bıyıkları harika seçim olacaktır. Uzun ve dar yüz hatlarına sahip olan beyler dar ve orta uzunlukta bıyık tarzları kullanmalı. Ayrıca fazla geniş ağızları olanlar üst kısmı dar ve alt kısmı geniş olarak tasarlanan Piramit bıyık modelini tercih etmeli. Böylece ağzınız göze batmayacak ve daha küçük görünecektir.

Bazı erkeklerin üst dudakları daha dolgundur ve geniş bir ağızları vardır. Böyle yüz hatları olanlar iki parçalı olan gür bıyıkları kullanmalı. Küçük ağız yapısına sahip olan beyler ise daha küçük bıyık modellerini tercih etmeli ve bıyıklarını dudaklarının üzerinden bir miktar taşırmalı. Böylece ağzınız daha geniş görünecektir.

Bu yazı 3449 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun