" /> Bıyık Modelleri – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Bıyık Modelleri

Paylaş
 

Bıyık Modelleri

Geleneksel Türk erkeği stilinde bıyık bırakmak çok meşhurdur. Erkekler için bıyık bırakma çok eskilere dayanmakta olup özellikle Osmanlı döneminde yükselişe geçerek Türk erkeğini yansıtan bir tarz haline gelmiştir. Günümüz gençliği bıyık konusuna çok sıcak bakmıyor ve tercih etmiyor. Fakat son yıllarda çıkan diziler ve erkek karakterlerin bıyıklı olması yeniden bu akımını alevlendirdi diyebiliriz. Sizler için nasıl bıyık modelleri yapabileceğinize dair öneriler vermek istiyoruz.

Kendinize bir bıyık seçmeden önce rengi konusunda karar kılmalısınız. Saç ve ten renginiz ile uyum sağlayacak bıyıklar tercih etmeniz yerinde olacaktır. Ayrıca siyah bıyıklarda farklı tonlamalar olabiliyor. Her siyah bıyık aynı olmuyor ve farklı tonlarda kullanarak değişik bir görünüm yakalayabilirsinzi. Dudak hizasında biten bıyık modelleri daha çok tercih edilse de dudaktan yukarıya doğru yükselen yada aşağıya doğru inen modeller farklı seçeneklerdir.

Bıyık Modeli Nasıl Seçilmeli?

Bir erkeğin kişiliğini, stilini yansıtan detaylar arasında olan bıyık, kişiyi en iyi şekilde yansıtacak modelerden tercih edilmeli. İnsanlar bıyığınıza bakarak sizin hakkınızda fikir sahibi olabilir. Örnek verecek olursak Hitler bıyığı, Malkoçoğlu bıyığı gibi. Ayrıca sakalla beraber yada tek olarak kullanacak olmanıza göre farklı modeller bulunmaktadır. Fiziksel özelliklerinize göre bıyık seçimi yapmalısınız. Fırça model dediğimiz bıyık tasarımı genç erkeklere çok yakışmaktadır. Kilo probleminiz varsa dudak kenarlarına inen bıyıkları seçmelisiniz. Burun bitimi ile dudağınızın üzerinde kalan kısımda geniş, dar bıyık tercihleri yaparak size en çok yakışan modeli belirleyebilirsiniz.

Bu yazı 4017 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun