" /> Bıyık Kesimleri – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Bıyık Kesimleri

Paylaş
 

Bıyık Kesimleri

Erkekler hafta içinde sıklıkla bıyık kesimi yaptırırlar. Kuaförde yada kendi başına bıyıklar kesilirken bilhassa gençlerde sık hata yapılmakta ve hoş olmayan görüntü oluşmaktadır. Sizlere bıyık kesimleri konusunda dikkat etmeniz gereken bazı hususlardan bahsetmek istiyoruz.

1.Eğer sadece bıyığınızı düzeltmek ve dudağınıza değen fazla tüylerden kurtulmak istiyorsanız küçük tıraş makineleri veya makasları kullanabilirsiniz. Bıyığınızın her yerinden aynı oranda kesmeye dikkat etmelisiniz.

2.Bıyığınızı kesmeye başlamadan evvel mutlaka nasıl bir model istediğiniz konusunda net olmalısınız. Çünkü bıyık kesimi en ufak bir hatayı dahi kabul etmez ve neticede bıyıksız kalabilirsiniz.

3.Eğer bıyık kesimleri için saç makinesi kullanacaksanız şunu bilmelisiniz ki kıllarınızın tamamı kesilmeyecek ve nahoş bir görünüm oluşacaktır. Ayrıca bıyıklar uzarken orantısız bir uzunlukta olacaklardır.

4.Bıyıklarınızın kestikten sonra mutlaka losyon kullanmalısınız. Derinizin beslenmesi ve yeni çıkan tüylerin sağlıklı olması açısından önemlidir.

5.Bıyık kesimi için zamanın geldiğini, dudaklarınızın üzerinde biriken kıllara bakarak karar verebilirsiniz. Bıyık tüyleri dudağınıza geldiğinde hemen kesmelisiniz. Bazı kişilerde uçuklara, yaralara sebep olabilmektedir.

6.Bıyıklarınızın kesimi için jilet kullanmamanızı öneririz. Bu aletler kıl köklerini kalınlaştırır ve sertleştirir. Yeni çıkan tüyler daha sert olur ve şekil almaz.

7.Son olarak belirtelim ki bıyık kesimi tamamen kişisel bir işlemdir ve kendi cihazlarınızla yapılmasına itina etmelisiniz. Sağlık açısından bu konuyu es geçmemelisiniz. Kuaföre giderken bile kendi bıyık kesim cihazınızı yanınızda götürebilirsiniz.

Bu yazı 3302 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun