" /> Baba Olan Şişmanlıyor! – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Baba Olan Şişmanlıyor!

Paylaş
 

Baba Olan Şişmanlıyor!

Yapılan araştırmalara göre, ABD’ de bulunan Northwestern Üniversitesi bünyesinde olan, Dr. Craig Garfield ekip araştırmasına göre, erkeklerin, ilk çocuk sahibi olduktan sonra, yaklaşık olarak 2 kilogram ağırlaştıklarını ortaya koymuştur.

Bu araştırma da yaklaşık olarak 10 bin erkek sorgulanırken, erkek vücut endekslerinin % 2,6 gibi bir değer ile arttığı yönünde saptamalar yapılmıştır.

Yaşam biçiminin bu durumda oldukça etkili olduğunu vurgulayan Dr. Craig Garfield, farklı nedenlere bağlı olarak değişse de, genel olarak, aileye ayrılan vaktin daha fazla olmasından dolayı, spora ayıracak vaktin kalmadığını ortaya koymuştur. Böylelikle de ilk çocuk sahibi olduktan sonra erkeklerin ortalama 2 kilogram olarak şişmanladıklarını belirtmiştir.

Biraz ilginç gibi görülse de, Dr. Craig Garfield’ın açıklamasına göre, baba olan bir bireyin evine, kurabiye ve dondurma gibi yiyeceklerinin daha çok girdiğini ve çocuklarından kalan besinlerin de babaların tükettiğini belirterek, etkili bir rol oynayacağını öne sürdü.

Bu konuda farklı açıklamalar yapan bilim adamı, doktorların, babaların kilo almalarından dolayı, karşılaşabilecekleri şeker, tansiyon gibi hastalıklardan korunmaları için dikkatli olmasını isterken, doktorlarında bu konuda erkekleri uyarmasının altını çizerek, görüşlerini bildirdi.

Araştırmaların sonuçlarını Amerikan Erkek Sağlığı Dergisi’nde yayınlarken, her hangi bir çocuk sahibi olmayan erkeklerin az da olsa kilo kayıplarını yaşadığını belirtirken, bunun yanı sıra, çocuklarından uzak bir hayat süren kişinin de daha fazla kilo aldığını tespitleri arasına ekledi.

 

Bu yazı 1418 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun