" /> Aşkımız Saplantıya Dönüştüyse Ne Yapabiliriz ? – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Aşkımız Saplantıya Dönüştüyse Ne Yapabiliriz ?

Paylaş
 

Aşk, insanların mantığındaki ve kalbi arasında kaldığı çok sevgiden ileri gelen bir duygu yoğunluğudur. Aşk, dozunda olduğunda hayatı güzelleştiren ve hayatın daha anlamlı görünmesini sağlayan etkili bir duygudur. Fakat aşk saplantı haline geldiği zaman hayatı çekilmez kılabilir, hayattan zevk almamanıza ve kendinizi sürekli mutsuz yaşamanıza neden olabilir. Saplantı haline gelen aşk, bir duygu durum bozukluğuna işaret eder. Bu kişi, sevdiği kişi olmadan yaşayamayacağını ve onsuz mutlu olamayacağını düşünerek kendisini sıkıntıya sokar. Bu gibi durumlarda intahara meyilli olma, aşırı kıskançlık krizleri, sevdiğine zarar verme hissi meydana gelebilir. Saplantı haline gelen aşk her iki taraf için de tehlikeli bir durumdur.

Taraflardan birinin ilişkiyi yürütmek istememesi üzerine diğer tarafın tehdit ya da şantaj ile ilişkilerini sürdürmeye çalışması aşkın saplantılı hala geldiğini gösterir. Bu durumdaki kişilerin önce içinde bulundukları durumun ne kadar vahim olduğunu anlaması ve bu yönde tedavi olmayı kabul etmesi gerekir. Özellikle de kendine güveni olmayan, yaşamını başkalarına bağlı olarak sürdürmeyi amaçlayan ve sosyal toplumda kendisine bir yer edinememiş kişilerde aşkın bir saplantıya dönüştüğü sıkça görülüyor. Aşkınızın saplantıya dönüştüğünü düşünüyorsanız ve hayattan artık zevk alamadığınızı ve mutlu olmadığınızı düşünüyorsanız kesinlikle bir psikiyatristten yardım almalısınız. Bunun önüne geçmek için kendinize yeni uğraşı alanları bulabilir ve yeni hobiler edinebilirsiniz. Bu sayede kısa süre içinde sağlıklı bir şekilde saplantılarınızdan kurtulabilir ve kendiniz için yeni bir sayfa açabilirsiniz.

Bu yazı 1266 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun