" /> Aldatmayla ilgili şaşılacak izah etme – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Aldatmayla ilgili şaşılacak izah etme

Paylaş
 

Avustralya Quennsland Üniversitesi’nden bilim adamlarının yaptığı araştırmaya dek kadınlar ne yaparsa yapsın genlerinde aldatma varsa bir şekilde partnerlerine sadakatsizlik ediyor. Bilim adamları kadınların %40’ının aldatmaya yatkın olduğunu ve bunun sorumlusunun genleri olduğunu açıkladı. Aldatmak, AVPRIA isimli bir gen değişiminden kaynaklanıyor.
Araştırmanın sonuçlarına kadar genetik inşa kadınların eşlerini ne sıklıkla aldatacağını gösteriyor. psikolog Brandon Zitsch, kadınlarda buna niçin olan genin birincil kanıtlarını ortaya çıkardı.

Erkeklerin aldattığını bildiren 12 sinyâl

“Testosteron” aldatmaya olabilir mi?

Yaşları 18-49 aralarında değişen 7300 uzun süreli ilişki yaşayan ikiz incelendi. Özel testlerle kimlerin aldattığı kaydedildi. Sonuçlara değin kadınların %6.4 ve erkeklerin %9.8’i birlikte oldukları kişileri minimum 1 defa aldatmış. Bazılarının ise birden fazla sevgilisi olmuş.
Bilim adamları konuyla ilgili daha artı alıştırma yapılması gerektiğini çünkü insan davranışlarının binlerce geni etkileyebileceğini belirtti. Daha önce de yapılan bazı incelemeler aldatan anne-babaların çocuklarının aldatmaya daha yatkın olduğunu ortaya çıkarmıştı.

Bu yazı 696 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun