" /> Ailemin Evliliğime Karışmasını Nasıl Engellerim ? – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Ailemin Evliliğime Karışmasını Nasıl Engellerim ?

Paylaş
 

Çoğunlukla anne babalar ,gelini ile veya damadı ile iyi bir aile ilişkisi kurmak ister. Evlatlarının iyi bir yuva kurmaları için ellerinden geleni yapmaya çalışırlar.Dışardan gözlemler yapıcı olmaya çalışırlar ama bazen yıkıcı durumuna düşerler. Her durumda onlarla beraber olup iyiyide kötüyüde paylaşmak isterler. Bazen aşırıya kaçarak herşeye müdahale ederler, buda evli çiftlerinin huzursuzluğuna sebep olur.Bazen evlilikler bitme derecesine bile gelir. Ailelerin karışmalarını önlemek için öncelikle yapılması gereken iki tarafında ebeveynlerine eşit davranılması. Mümkün olduğu kadar iki tarafada uzak oturtulması gerekir. Çünkü yanında olunduğu zaman kendi tecrübelerini sizinden uygulamanız konusunda baskıcı olurlar. Buda eşler arasında yıkıcılılara kırıcılıklara sebep olur.

İki tarafada uzak oturarak kendi sorunlarınıza 3. kişileri karıştırmayarak ortak çözüm yolları ile çözerseniz aileler karışmadan sorunlar büyümeden kapanır. Genellikle erkeğin annesi yani kayınvalide çok müdahale eder. Kız tarafı bu durumdan rahatsız olur. Aile ile küslük olduğu zaman bende senin ailenle konuşmam görüşmem diye zıtlıklar başlar. Maddi durumu iyi olan taraf yardım etmeye çalıştıkça benim ailem bunu yaptı seninki yapmadı diye başa kakmalar yaşanır. Mümkün olduğu kadar zor durumda kalınmadığı müddetçe yardım ve fikir bile alınmmalı. Özellikle özel hayat (cinsellik) hakkında iki taraflarda konusulmamalıdır. En ufak şeyler kötü sonuçlarla sonuçlanmasın diye bunlara özen gösterilmesi gerektir.

Bu yazı 1287 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun