" /> 80 yaşında mesane kanserini yendi – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

80 yaşında mesane kanserini yendi

Paylaş
 

Evli ve 4 çocuk babası olan 80 yaşındaki Mahmut Karadeniz, Almanya’da uzun yıllar çalışmış, bir zaman araştırmacı çavuş olarak ödev almış ardından emekçi emeklisi olmuş. 2006 yılından bu yanlamasına prostat sorunu yaşadıktan sonradan tedavi için soluğu İstanbul’da almış.

“80 yaşındayım bir torbaya tabi kalmak yaşamımı altüst ederdi”
Bevliye Uzmanı Prof. Dr. Tahir Karadeniz’in yaptığı başarılı ameliyatından arkasından ilerlemiş yaşına rağmen sağlığına kavuşmuş. 2006’dan bu yandan prostat sorunu yaşadığını gösteren hasta Karadeniz, “Kanama şikayetiyle gittiğim hastanede Mesane kanseri teşhisi konuldu. Teşhis konulduktan daha sonra bugüne kadar Bursa’da 4 defa kapalı ameliyat oldum. Sıkıntılarım bir türlü sona ermedi. Her doktordan öteki ses çıkıyordu. Her Yerde ameliyat olursam masada kalacağım, ameliyat arkasında adi yollardan idrar yapamayacağım söylendi. Bu yaşta mantıklı değildi. 80 yaşındayım bir torbaya emrindeki kalmak yaşam kalitemi başaşağı ederdi. Yaptığım çalışmalar peşinde Bevliye Uzmanı Prof. Dr. Tahir Karadeniz’e gitmeye karar verdim” diye konuştu.

80 yaşında yeni mesane
Ameliyatı gerçekleştiren Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Tahir Karadeniz, yapılan ameliyat hakkında şu bilgileri verdi: “Mesane tümörü kuvvet ve inatçı bir tümördür. Hasta ilerlemiş Mesane kanseri teşhisiyle bize geldi. 4 sefer ameliyat geçirmiş ama şikayetleri son bulmamış. İdrarını banal yollardan yapmak istiyordu doğal olarak ve bu yüzden yeni bir mesane için 80 yaşında olması ve 8 saatlik bir ameliyatı kaldırabilmesi önemliydi. Bütün tahliller ve kontroller sonrası ameliyat olabilir kararını verdik. Ameliyatı oldukça başarılı geçti. Yoğun bakıma lüzum kalmadan ameliyattan 3 saat sonra servise aldık. Hastamız sağlıklı, tümörü aldık ve bundan böyle bayağı yollardan idrarını yapabiliyor. 80 yaşındaki Mahmut Karadeniz’e yeni bir mesane armağan ettik” dedi.

 

Bu yazı 1082 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun