" /> Erkeklerde Orgazm Kanseri Riskini Azaltıyor – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Erkeklerde Orgazm Kanseri Riskini Azaltıyor

Paylaş
 

Erkeklerde Orgazm Kanseri Riskini Azaltıyor

Günümüzde, pek çok farklı çeşit kanser tipi bulunurken, elbette ki hayat şartları, beslenme ve tüketim alışkanlıkları, kanserleri ortaya çıkaran ana nedenler olarak görülebilmektedir. Bazı sebeplerin kansere etki ettiği gibi, yapılabilecek bazı yöntemler ile de kanser riskini azaltabilmek mümkündür.

Mesela, erkeklerde oldukça sık görülen bir sorun olarak, prostat kanseri günümüzde mümkündür. Elbette ki prostat kanseri, erken teşhiş ile tedavi edilecek kanser tipleri arasındadır. Tedavisinin olduğu gibi, riskini azaltabilecek de bazı yöntemler olabilir.

Uzmanların yaptığı açıklamalara göre, erkeklerin orgazm olma durumu, prostat kanser riskini azaltabilmektedir. Yapılan araştırmalara göre, ayda ortalama 21 defa orgazm olmuş olan bir erkeğin, prostat kanseri riskinin % 22 daha azaltıldığını ortaya koymuştur.

Kansere neden olan kimyasallar

Bazı sebeplere bağlı olarak, vücutta, bu kansere neden olan kimyasallar bulunabilmektedir. Kimyasalların ve eski hücrelerin, atılması, yenilenmesi işlemi, kanser riskini azaltacaktır. Bu durumda da orgazm etkisinin kanser riskini azalttığı yönünde araştırmalar yapılarak, düzenli orgazmların bu konuda yardımcı olduğu bilinmektedir.

Yapılan bu araştırmaların bazıları ise, Harvard Tıp Okulu uzmanları tarafından yapılmıştır. Bu araştırmalar ile düzenli orgazmın faydalı olabileceği ortaya koyulmuştur.

Her ne kadar bu açıklamalar yapılsa da, kesin olarak etkili ya da yardımcı olduğu savunulmamaktadır. Fakat bu yöntem ile kimyasalların daha kolay dışarıya atılması öne sürülürken, orgazmın etkisi bu şekilde tanımlanabilmektedir. Son olarak boşaltım ve orgazmı birbirinden ayırmanız gerektiğini de unutmayınız.

Erkeklerde Orgazm Kanseri Riskini Azaltıyor

Bu yazı 1629 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun